Mursz

Mursz” to najnowszy thriller Ewy Przydrygi, która po raz kolejny postanowiła wyrwać czytelników ze strefy komfortu, aby poprowadzić ich przez meandry najmroczniejszych stref ludzkiej duszy. Kiedy nadchodzi moment, aby główna bohaterka książki na nowo ułożyła sobie życie i uporała się ze stratą, wymarła część kaszubskiego lasu domaga się nowych ofiar. Czy kobieta będzie jedną z nich, a może uda jej się dowiedzieć, dlaczego miejsce to ma tak złą renomę i napawa strachem okolicznych mieszkańców.

Mursz i Pola

Główną bohaterką powieści jest Pola. Kobieta zakończyła terapię, podczas której usiłowała sobie poradzić ze stratą męża i syna. W szpitalu Pola poznała Kasandrę, z którą utrzymuje kontakt listowny nawet po rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Wkrótce jednak w jej ręce trafia list, który diametralnie różni się od wszystkich poprzednich. Jej przyjaciółka zamierza popełnić samobójstwo, a w ostatniej wiadomości zdradza Poli szczegóły na temat makabrycznych zajść sprzed roku. Wówczas w wymarłej części kaszubskiego lasu, Murszu, doszło do zabójstwa Lary, która była najlepszą przyjaciółką Kasandry. Miejsce to już od dawna cieszy się bardzo złą sławą i budzi strach ludzi, którzy mieszkają w okolicy. Pola wyrusza w drogę, a leśne ścieżki prowadzą ją wprost do spalonej leśniczówki, która może mieć wiele wspólnego ze śmiercią wielu osób na przestrzeni lat. Czy tajemnice Murszu ujrzą światło dzienne, a może główna bohaterka będzie kolejną osobą, która właśnie tam zakończy życie? Najnowszy thriller Ewy Przydrygi to podwójna podróż: do Murszu i wewnątrz ludzkiej duszy.

Kilka słów o autorce


Ewa Przydryga to absolwentka filologii angielskiej i nauczycielka języka angielskiego, która zadebiutowała jako pisarka w 2016 roku, wydając powieść “Motyle i ćmy”. Jej kolejne książki, takie jak “Zatrutka”, “Topieliska” czy “Miała umrzeć” potwierdziły jej status świetnej pisarki kryminałów i thrillerów, które są okraszone ciekawą warstwą obyczajową i psychologiczną. Jej książki są szczególnie lubiane przez czytelników, którzy uwielbiają historie mrożące krew w żyłach.